Číňania doplatili na svoje konanie: Chemicky vyvolávali dážď, po suchu ich trápia extrémne povodne!

Zahraničie 31.08.2022, 19:00 | red | diskusia

Práškovanie, chemtrails, či ďalšie teórie konšpirátorov pozná snáď celý svet. Mnohí si myslia, že v Číne či iných krajinách dochádza k neprirodzenému ovplyvňovaniu počasia, ktoré ku nám ženie katastrofu. Avšak, Čína sa posledné dni naozaj snažila chemicky zmeniť počasie. Dôvodom bolo sucho, ktoré im ničilo úrodu!

Po dlhých dňoch bez zrážok, kedy bojovali s extrémnym suchom, sa čínska vláda rozhodla pre drastický krok – umelo, pomocou chémie vyvolať dážď, aby sucho zahnali. Najhoršia situácia pritom bola na juhozápade krajiny, kde sa rozhodli pre špeciálnu operáciu – osievanie mrakov. Ide o proces, kedy sa do ovzdušia vystrelia rakety s jodidom strieborným, alebo je táto zlúčenina vynášaná do oblakov lietadlom. Jodid strieborný je pritom zlúčenina podobná ľadu, ktorá okolo seba viaže kvapôčky vody. 

článok pokračuje nižšie

Vyvolávanie dažďaZdroj: pixabay.com

To zapríčiňuje zvýšenie šancí na dážď. A práve to sa snažili v Číne dosiahnuť. Osievanie oblakov využili desiatky krát, avšak to, čo spôsobili, zrejme nečakali – po extrémnom suchu prišli ničivé povodne. Zrážok je v krajine viac, ako dosť a na niektorých miestach podľa štátnej televízie CCTV padlo dokonca viac ako 188 milimetrov zrážok. Meteorológovia predpovedali, že intenzívne zrážky budú trvať až do utorka. Z toho dôvodu sa kompetentní rozhodli pre evakuáciu až 119-tisíc ľudí. Odborníci pritom upozorňujú na to, že vysušená a spálená pôda zvyšuje riziko prípadnej katastrofy, keďže za krátky čas padne na zem veľké množstvo zrážok. Okrem povodní je vyhlásená aj hrozba pred zosuvmi pôdy. 

článok pokračuje nižšie

📷 Titulná fotka: Pixabay.com

Zdieľajte na:    

Diskusia