Prvé mrazy a vločky už aj na západnom Slovensku

Report 19.11.2022, 20:30 | emeteo | diskusia

Netrvalo dlho a po porvých mrazoch na veľkej časti Slovenska a tiež aj prvých snehových nádielkach, sa objavil prvý mráz a vločky aj na západe našej krajiny.

Počas noci z piatka na sobotu boli zaznamenané prvé mrazy na meteostaniciach Pukanec a Sebechleby - Stará Hora. Práve v Pukanci bola nameraná prvá mínusová teplota tejto zimy spomedzi našich meteostaníc. Teplota sa an bod mrazu dostala necelých 10 minút pred pol druhou v noci. Nakoniec teplota počas noci klesla na -1,3°C, čo je najviac spomedzi našich meteostaníc. Na Starej Hore mrzlo o niečo jemnejšie a najnižšia nočná teplota sa zastavila štyri desatiny stupňa Celzia pod bodom mrazu.

článok pokračuje nižšie

Krajný západ bol počas noci o niečo teplejší, medzi 22. a 6. hodinou rannou teplota bod mrazu nedosiahla a teploty boli v rozmedzí 0°C - 1°C. To sa však ešte ráno zmenilo. V Bernolákove pár minút po pol ôsmej ráno dosiahlo minimum -0,1°C. O desatinu stupňa Celzia menej klesla teplota vo Vajnoroch, kde o 7:16 bolo nameraných -0,2°C.

V Starom meste sa teplota na bod mrazu dostala až pred pol desiatou doobeda a v Hornom Bare sa teplota pod nulu ani nedostala. Minimálna teplota bola 0,3°C o 7:00.

Počas dňa sa v Bernolákove objavili aj prvé vločky. Kalamitu síce ani zďaleka nespôsobili, ale ukázali, že zima je už predo dvermi.

článok pokračuje nižšie

Teploty sa k nule blížia aj v týchto chvíľach. S výnimkou meteostanice v centre hlavného mesta, kde ešte aj v týchto chvíľach sú dva stupne Celzia nad nulou, na všetkých našich meteostaniciach je už pod 1°C. Teploty pod bod mrazu by sa mali dostať v týchto nadmorských výškach len zriedka, nie je však vylúčený prízemný mráz, a tak v nočných a ranných hodinách to s letnými pneumatikami radšej neriskujte.


Teplota na meteostaniciach o 20:23.

Stredné a východné Slovensko je s teplotami už aj v týchto chvíľach pod bodom mrazu. Teplota môže klesnúť na -5°C a na severe našej krajiny aj pod -10°C.

Titulná fotka: Pixabay.com

Zdieľajte na:    

Diskusia