Zima už udrela na celom Slovensku. Dnes poriadne prituhlo

Počasie 13.12.2022, 08:55 | emeteo | diskusia

Počas víkendu zasiahlo silné sneženie hlavne východné Slovensko, kde v Košiciach a Prešove vyhlásili kalamitnp sitáciu. Pokrývka tam dosahovala miestami až 30cm.  Niekoľko tisíc odberných miest zostalo bez elektriny a mnoho ciest nebolo zjazdných.

Sneh sa objavil v pondelok už aj v nižšie položených miestach ako napr. v hlavnom meste. Síce pokrývka tu nedosahuje ani zďaleka takú výšku ako na východnom Slovensku, no vo vyššie položených lokalitách je mesta je pokrývka súvislá.

článok pokračuje nižšie


Záber z webkamery vo Vajnoroch. Zdroj: eMeteo

Tri dni mrazu v lokalitách našich meteostaníc

Aj na miestach, kde sú umiestnené naše meteostancie klesli teploty nízko. Už tri dni za sebou boli namerané na všetkých meteostaniciach minimálne teploty pod bodom mrazu.

V nedeľu a pondelok klesli teploty pod bod mrazu len mierne. V nedeľu bolo síce podľa denných rekordov najchladnejšie v Pukanci, kde klesla teplota na -2,7°C, no táto hodnota bola nameraná až 10 minút pred polnocou. Priemerná teplota za nedeľu však bolo iba rovných 0 stupňov Celzia.

článok pokračuje nižšie

Pondelňajšie ráno bolo už viac mrazivé. Opäť si rekord najnižšej teploty udržala pukanská meteostanica. Tri minúty po ôsmej hodine bolo nameraných -4,4°C, maximálna teplota počas dňa vystúpila na -2,4°C, a tak priemerná teplota bola -3,7°C. 

Spomedzi našich meteostaníc teplotu nad bod mrazu prekonala iba mestská v bratislavskom Starom Meste, a to o 4 desatiny stupňa Celzia a priemerná denná teplota bola -1°C.

Najchladnejšie je zatiaľ dnešné ráno. Suverénne najchladnejšie bolo na sebechlebskej Starej Hore. Minimálna teplota o 7:17 klesla na mrazivých -7,6°C. Inak tomu nebolo ani na ostatných meteostaniciach, na ktorých rovnako klesli teploty až pod hranicu -5°C. Výnimkou je len Staré Mesto s minimálnou teplotou -3,4°C.


Minimálne teploty namerané na meteostaniciach eMeteo. Všetky boli namerané mimo rozsahu 22:00 - 6:00, teda v ranných hodinách. Zdroj: eMeteo

Titulná fotka: eMeteo

Zdieľajte na:    

Diskusia