Ničivé búrky úpnle ochromili západ Slovenska: Vytopené cesty a obrovské škody!

Počasie 08.06.2023, 20:39 | red | diskusia

Po dlhom upršanom období bol štvrtok ten deň, ktorý od rána vyzeral celkom priaznivo - aj keď sa objavili hmly, nepršalo a dokonca aj vyliezlo slnko. Teploty boli mimoriadne príjemné, no vonku prevládalo sparno, ktoré neveštilo nič dobré. A tak aj bolo. Popoludní prišli búrky, ktoré napáchali rozsiahle škody.

V Bratislave búrka napáchala množstvo problémov
Zdroj: Facebook / Martin Chren - starosta Ružinova, Polícia SR - Bratislavský kraj, Severe weather Slovakia

článok pokračuje nižšie

Búrky, ktoré sa vytvorili z ničoho nič, ako prvých prekvapili obyvateľov Rače. Mnohí obyvatelia hovoria, že sa prehnali touto mestskou časťou silné búrky s intenzívnymi lejakmi. To najhoršie však prišlo až následne v Ružinove. Pod vodou sú nielen cesty, ale aj parkoviská. Ba čo viac, mnohé domy vytopilo a voda vyrazila z kanalizácií cez kúpeľne až do bytov. 

O tom, že situácia je problematická, informovali aj bratislavskí policajti. “V dôsledku dnešného popoludňajšieho intenzívneho dažďa evidujeme v súčasnosti viaceré komplikácie na hlavných cestných komunikáciách na území Bratislavy. Jedná sa o nasledovné ulice, ktoré sú momentálne neprejazdné z dôvodu ich zaplavenia. Ide o: Bajkalskú ulicu, Prievozskú ulicu, Račiansku ulicu, Bajkalskú ulicu / výjazd na R7 od Prievozskej ulice, Vajnorskú ulicu, Tomašikovu ulicu, Malokrasňaskú ulicu, Račiansku ulica v úseku od Peknej cesty v smere do centra mesta sa bude uzatvárať!” upozornili muži zákona. Aj z toho dôvodu vodičov vyzývame k zvýšenej opatrnosti k tomu, aby ak to situácia umožňuje využili na prejazd alternatívne trasy. Popod známy podjazd na Bajkalskej ulici, ktorý je po búrkach pravidelne vytopený, sa snažilo prejsť viacero áut, ktoré museli hasiči vyťahovať z vody. Podľa portálu imeteo.sk padlo v Bratislave už viac ako 100 milimetrov zrážok.

článok pokračuje nižšie

V Ružinove bola situácia natoľko vážna, že na parkoviskách sa tvorili obrovské jazerá plné vody. Mnohé autá skončili pod vodou, ich majitelia sa tak mohli len neveriacky pozerať na škodu. Okrem toho v mestskej časti nestíhala kanalizácia, čo spôsobilo, že na niektorých uliciach vyrazilo splašky cez kúpeľne do bytov obyvateľov. Starosta samosprávy Martin Chren zverejnil aj fotografiu toalety jednej z miestnych škôlok, kde bolo asi po pás vody.

článok pokračuje nižšie

Na problémy upozornil Bratislavčanov aj Dopravný podnik. "Z dôvodu zaplavených ciest a podjazdov je aktuálne potrebné počítať s veľkými meškaniami autobusových, trolejbusových a električkových liniek najmä vo východnej časti mesta,” napísali na sociálnej sieti. Krátko po 18-tej hodine sa silná búrka prehnala aj juhozápadom krajiny. Konkrétne v okolí Šamorína bola taká prietrž mračien, že vodiči radšej stáli pri ceste a počkali, Kým dážď trochu ustane. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Ba čo viac, na západe, konkrétne v Nitre sa dnes objavila aj tromba. Ide o tornádo, ktoré sa nedotklo zeme. Objaviť sa malo nad Zoborom. 

Tromba nad Zoborom
Zdroj: Roman Lehoťák /  fb.com/groups/dopravnyservisnitra

Titulná fotka: Severe weather Slovakia

Zdieľajte na:    

Diskusia