Aktuálne počasie

Stanica Teplota Vlhkosť Tlak Vietor Najvyššia teplota Najnižšia teplota
Vajnory -0,1°C 92,1% 1020,09hPa S - 4,7km/h 3.0°C -0.3°C
Teraz na Google Play

Čo je eMeteo.sk?

eMeteo.sk je portál združujúci amatérske meteorologické stanice, postavené na minipočítačoch Raspberry Pi, ktoré sami navrhujeme, konštruujeme, zapájame, inštalujeme aj nastavujeme. Knižnice získavajúce dáta z pripojených senzorov sú Open Source doplňujúce skriptami spracúvania a ukladania, ktoré si vyvíjame sami pod označením MeteoPi by eMeteo.sk a v blízkej budúcnosti budú taktiež vydané pod otvorenou licenciou.

Momentálne má portál eMeteo.sk od začiatku júla v prevádzke prvú amatérsku meteo stanicu, ktorá je v testovacej prevádzke. Slúži ako "pokusný králik", pred vývojom a umiestnením ďalších našich meteo staníc aj do iných lokalít. Naša prvá meteo stanica začala najprv z meraním teploty a vlhkosti, neskôr bol pridaný senzor na meranie atmosférického tlaku a nakoniec bol pridaný "ministožiarik" so senzormi na meranie rýchlosti a smeru vetra a spadnutých dažďových zrážok. Momentálne je však sprevádzkovaný iba senzor rýchlosti vetra.

Všetky informácie, ktoré sú na portáli eMeteo.sk, slúžia iba na informačné účely - pre širokú verejnosť, fanúšikov amatérskej meteorológie.

-0,1°C